Pneumatic

ENDÜSTRİYEL SEKTÖRDE SOLENOİD VALFLERİN ÖNEMİ

Elektriksel sinyalle açılıp kapanarak sistem içerisindeki akışkanların kontrolünü sağlayan solenoid valf seçenekleri endüstrinin birçok alanında kullanılır. Disk, yay, hareketli çekirdek, solenoid bobin, gizli bobin, bobin uç kısımları ve sabit çekirdek gibi bileşenleri bünyesinde bulunduran valfler, günlük kullanımdan endüstriyel uygulama alanlarına kadar pek çok alanda işlev görür. Hava, sıvı, yağ ve su gibi akışkanların etkin bir şekilde kontrolünü sağlayan araçların iç yapısı ise vana gövdesi, giriş hattı, çıkış hattı, bobin, sargı bobini, kablo girişi, baskı çubuğu, yay ve orifis gibi donatılara sahiptir. 

Solenoid Valf Modelleri Nasıl Çalışır?

Doğru veya alternatif akımla çalışabilme özelliğine sahip olan duravis Solenoid valfleri kapsamında akışkanın kontrolünün sağlanması için ihtiyaç duyulan gerilimler değişkenlik gösterir. Esasında silindirik bir sargı olan bobinlere elektrik akımının verilmesi sayesinde mıknatıs işlevi de yüklenmiş olur. Diyaframa bağlı olan bobin, elektrik akımının verilmesi sayesinde bobin içinde bulunan demir nüve, bir yay vasıtasıyla aşağı yönde bastırılır. Şebekeye bağlı olan bobinlerde demir nüvenin yukarı doğru çekilmesi mümkündür. Nihayetinde valfin açılmasıyla birlikte akışkanlar sol bölümdeki girişten geçer, ardından sağ bölümdeki çıkıştan çıkar. Akışkanların etkin bir şekilde kontrolünde kullanılan sistemlerde akışkanların partiküllerinden arındırılarak kullanılması sistemin sorunsuz çalışmasını sağlar. Sistemin sorunsuz olarak çalışabilmesi için solenoid valf sistemlerinin içine filtre de dahil edilebilir. 

Solenoid Valf Seçeneklerinin Endüstride Kullanımı

Endüstrinin çeşitli alanlarında geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan duravis Solenoid valfleri çeşitli teknolojik cihazlarda kullanılır. Kapsamlı teknik cihazlardan araç motorlarına kadar endüstrinin birçok noktasında kullanılan duravis Solenoid valfleri çamaşır ve bulaşık makinesi gibi günlük yaşamda kullanılan beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerinde de kullanılır. Merkezi ısıtma sistemlerinden su arıtma sistemlerine kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan seçenekler elektriksel sinyalle açılıp kanadığı için iş akış süreçlerinin de otomasyona bağlanmasına olanak tanırlar. Akışkanın etkin bir şekilde kontrolünü sağlayan solenoid valf çeşitleri, konumlarını elektrik enerjisi sayesinde değiştirirler. Bobine 12 ile 220 volt arasında DC veya AC gerilim gönderilmesiyle harekete geçen sistemler akıllı şehir uygulamalarında, futbol ve golf sahalarının sulanmasında, peyzaj ve park alanlarında, tarım arazilerinde, seralarda ve damlama sulamanın yapıldığı alanlarda da sıklıkla kullanılır.

Grid View:

1" Direct Acting Solenoid Valve Normally Closed

(0)
172.25 TL

Fluid: Air, Water, Gas etc.Body: BrassSleeve: Stainless SteelGasket / Diaphragm: NBR (-10 ° C… + 80 ° C)Function: Normally Closed or Normally Open..

1" Direct Acting Solenoid Valve Normally Open

(0)
204.55 TL

Fluid: Air, Water, Gas etc.Body: BrassSleeve: Stainless SteelGasket / Diaphragm: NBR (-10 ° C… + 80 ° C)Function: Normally Closed or Normally Open..

1" General Purpose 3 Way Solenoid Valve Normally Open

(0)
301.44 TL

Fluid: Steam, Hot Water etc.Body: BrassSleeve: Stainless SteelGasket / Diaphragm: 1/8 ", 1/4" | VITON (-10 ° C… + 160 ° C)3/8 "… .1" | PTFE (-10 ° C… + 160 ° C)11/4 "… .2" | EPDM (-10 ° C… + 140 ° C)..

1" Steam and Hot Water Solenoid Valve Normally Closed

(0)
285.29 TL

Fluid: Steam, Hot Water etc.Body: BrassSleeve: Stainless SteelGasket / Diaphragm: 1/8 ", 1/4" | VITON (-10 ° C… + 160 ° C)3/8 "… .1" | PTFE (-10 ° C… + 160 ° C)11/4 "… .2" | EPDM (-10 ° C… + 140 ° C)..

Showing 1 to 25 of 219 (9 Pages)